З усього того, чому я навчалася на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде:
- використання опитувальника для перевірки знань з теми;
-створення блогів, для обговорення
- робота з документами для спільного редагування;
- створення та редагування власних вікі-сторінок;
- виконання вчителем ролі фасилітатора, що найбільшою мірою розвиває в учнів навички
ХХІ ст.
неділя, 4 листопада 2018 р.
Модуль 10
Модуль 10 допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме…
Уміння розумно поставити запитання – це основа якісного навчання. Добре продумані запитання провокують змістовні зв’язки з тим, що учні приносять до класної кімнати з попереднього навчання та зі свого життєвого досвіду.
Поведінка вчителів, сприятливе середовище у класній кімнаті та стратегії впровадження проектів – все це важливо при створенні навчального процесу, що будується на навчальних потребах учнів.
Деталі плану впровадження визначають вимоги до середовища поза класною кімнатою перед, під час та після виконання учнями проектів і забезпечують успіх навчання.
субота, 3 листопада 2018 р.
Модуль 9
Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання - отже проектна діяльність дає змогу зорієнтувати учнів на самостійну роботу, але для того, щоб кожен міг змогу проявити себе необхідно використовувати диференційоване навчання.
Модуль 8
Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів». В ході тренінгу: дізналася про те, як можна використовувати засоби оцінювання для діагностики рівня розвитку в дітей навичок 21 століття, навичок мислення вищих рівнів та для оцінювання засвоєних вихованцями знань упродовж проекту; спроектувала свою систему оцінювання; для себе остаточно підтвердила, що оцінювання неодмінно зосереджене на потребах учнів, не повинно виконувати каральні функції, а проводиться з діагностичною метою. Найголовніше в оцінюванні – це виявлення найслабкіших місць, прогалин у знаннях, уміннях, навичках вихованців. Результатом оцінювання повинна бути ретельно спланована індивідуальна робота з дітьми, яка і усуне всі недоліки попередньої роботи.
пʼятниця, 2 листопада 2018 р.
Модуль 7
Модуль 6
У цьому модулі я спільно з учасниками групи обговорила проблему загроз та ризиків Інтернету для учнів початкових класів, спільно виробили рекомендації щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті. Корисним стали комунікаційних сервіси Інтернету, які можна використовувати під час навчання учнів за методом проектів. Опрацювала теорію щодо створення документу-опитувальника, продовжила робити дописи у власному блозі.
Проблемним став для мене вибір методів та форм оцінювання знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету.
четвер, 1 листопада 2018 р.
Модуль 5
У цьому модулі я систематизувала знання про те, як можна використовувати Інтернет-ресурси для того, щоб підтримувати викладання предмета та навчання учнів, формувати навички ХХІ століття. Отримала цінну інформацію про авторське право та основи правових та етичних питань, пов’язаних з використанням інформаційних ресурсів в Інтернеті учителями та учнями.
середа, 31 жовтня 2018 р.
Модуль 4
Під час роботи у модулі спілкування з учасниками тренінгу дозволило мені остаточно визначитися з ключовим, тематичними та змістовими запитаннями, я ознайомилася з поняттями формуючого оцінювання і з’ясувала, що важливим є оцінювання роботи учнів протягом усього проекту, залучення учнів до оцінювання роботи однокласників. Розробила та реалізувала сценарій учительської презентації. Проблемним виявивився підбір форм і методів представлення ідей проекту з метою максимального зацікавлення та активного залучення учнів до роботи у проекті.
Модуль 3
Цей модуль допоміг мені визначити мету ті цілі використання методу проектів при організації роботи у класі, встановити основні вимоги до формулювання ключового, тематичного, змістових запитань. Я сформулювала основні типи запитань проекту, створила опитувальник з використанням форм, результати опитування систематизувала в табличному процесорі, побудувала діаграму на основі числових даних. Проблемним є спосіб об’єднання учнів у групи, розподіл ролей у групах, формулювання основних дослідницьких завдань учнівських проектів.
Модуль 2
Модуль 2 допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме те, що проекти надають широкі можливості для навчання. Вони залучають учнів до вирішення проблемних ситуацій та інших змістових завдань, будують зв’язки зі світом поза класною кімнатою та звертаються до питань реального життя учнів. В учнів, які співпрацюють у малих групах при виконанні дослідницьких проектів, можуть бути сформовані не тільки навички самостійної дослідницької діяльності, а й уміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання і вміння цільовій аудиторії.
Практичні здобутки: створила публікацію для учнів «Метод проектів», розпочала заповнювати План вивчення теми, ознайомилася із навичками 21 століття.
вівторок, 30 жовтня 2018 р.
Модуль 1
Початкові навички роботи з комп’ютером є дуже важливою при вивченні української мови у початкових класах і сприяє розвитку навичок ХХІ століття у молодших школярів. Для самостійного навчання на тренінгу та підвищення свого професійного рівня у майбутньому мені допомагатимуть допоміжні ресурси проекту. Рефлексія, яку я буду здійснювати в кінці опрацювання кожного модуля допоможе мені аналізувати свої досягнення, обдумувати ідеї, осмислювати недоліки, планувати власну освітню траєкторію розвитку.
Підписатися на:
Дописи (Atom)